seksin incelikleri


Merhaba Arkadaşlar İşte sizlere başka yerde bulamayacacığınız partnerinizi mutlu etmenin şifreleri. Kadınların hassas varlıklar oldukları malum. Peki nedir bu hassas varlıkların dokunulduğunda içini titretip, ayaklarını yerden kesen, aşkını 10, 100, hatta 1000 kat güçlendiren. Partnerine ölürcesine bağlayan noktalar. İşte kadınların mutluluk kanalları...

 

Kadınların Duyarlı Bölgeleri

Kadın cinselliği oldukça karmaşıktır ve bu özelliğiyle erkeklerden belirgin şekilde ayrılır. Kadınlar cinsel ilişkide erkeklere göre çok daha fazla seçicidirler ve bir erkeği yeterince tanımadan onunla cinsel bir beraberliğe "sıcak bakmazlar". Kadınların çoğunun erkeklerden farklı olarak duygusal anlamda "bir şeyler hissetmeksizin" bir erkekle beraber olmaya istekli olmayacakları rahatlıkla söylenebilir.

Ünlü psikanalist Karen Horney eserlerinde insanın doğasının temelde sevgi veya güç arayışı içerisinde olduğunu ve bir insanın davranışlarını yönlendiren en önemli etkenlerden birinin bu arayışını tatmin etmek olduğunu ima etmiştir. Bu görüşe göre insanların bazıları diğerlerinin kendilerini sevmesine önem verirken, diğerleri sevilmekten çok güçlü olmak peşindedirler. Bu görüşün devamında Horney, kadınların yapısal olarak daha çok sevgi odaklı, erkeklerin ise güç odaklı olduğu görüşünü taşıdığını ifade etmiştir. Yani Horney'e göre kadın için bir erkeğin sevgisini kazanmış olmak ön plandayken, bir erkek için ön planda olan kadının onu güçlü görmesidir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !